poniedziałek, 28 lutego 2011

Czeko-łyżeczki na poprawę nastroju


Dobra wiadomość dla wszystkich czekoholików (jak widać czekoladowy temat pochłonął mnie bez reszty). W warszawskiej Galerii Mokotów powstał pierwszy w Polsce sklep firmowy holenderskiej firmy Chocolate Company. Marka ta znana jest przede wszystkim z produkcji Hotchocspoons - czekolady pitnej w bardzo pomysłowej formie. Kostkę czekolady z zatopioną w niej łyżeczką wystarczy umieścić w filiżance gorącego mleka i mieszać, mieszać, mieszać... by już po kilku chwilach delektować się jednym z kilkudziesięciu oryginalnych smaków boskiego nektaru.
Oprócz Hotchocspoon w salonie kupimy między innymi aksamitny krem czekoladowy oraz bardziej tradycyjne, acz nie mniej atrakcyjne tabliczki z całymi kawałkami orzechów, ciasteczek, suszonych owoców i innych, mniej lub bardziej zaskakujących dodatków. Największe łasuchy mogą zmierzyć się z blokami ważącymi prawie kilogram! Jedyny zgrzyt w tym czekoladowym raju pojawia się przy płaceniu, ale zważywszy na to, że słodycze Chocolate Company wyprodukowane zostały na bazie słynnej czekolady Valhorna, ceny są adekwatne do jakości. Jak to często bywa, słodka przyjemność słono kosztuje.

2 komentarze:

  1. Fajnie wygląda ale w praktyce preferuję tradycyjną czekoladę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. w praktyce to nie jest to zbyt smaczne ;) wolę kakao sypane, tudzież czekoladę :) ale ładnie wygląda zdobiąc kuchenną półkę z różnościami :)

    OdpowiedzUsuń